Uudised
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt on 2006-2007 aastal toetuse saanud Vaivara vallavalitsuse projekt:

Vaivara sõja-ajaloolise teemapargi külastuskeskuse arendamise I etapp 
Tegemist on ettevõtmisega, mille käigus renoveeriti Sinimäe alevikus, aadressil Roheline tänav 19C ja 19D asuvad endise Vaivara mõisa varemetes abihooned: ait ja sepikoda. Hoonete uus funktsioon on suunatud turismi ja ettevõtluse toetuseks – hoonetes hakkab paiknema Vaivara sõjaajaloolise teemapargi näituseruum ja teabepunkt. Hoonete renoveeritud üldpind on 211 m², näituseruumil 125 m² ja teabepunktil 86 m². Teemapargi projekti rahastati EAS-i Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi poolt 3,8 miljoni krooniga, Vaivara vallavalitsuse omafinantseering koos projektiväliste lisatöödega  oli enam kui 5 miljonit krooni.
 
Käesolev projekt on üks osa laiemast arendustegevusest, mille raames rajatakse Vaivaras sõjaajaloolise teemapargi info- ja külastuskeskus. Teemapargis on piirkonna vaatamisväärsused seotud terviklikku süsteemi, millega Ida-Virumaad külastavatel turistidel on võimalus tutvuda nii interaktiivsete mängude, giiditeenuse kui ka omaenda avastusretke kaudu. Läbi teemapargi kui keskse üksuse arengu laienevad võimalused ka teistele turismiteenuste ja –toodete pakkujatele (majutus, toitlustus, aktiivtegevused, jne).
Projekti kasusaajad on :
  • Lähikonnas turiste teenindavad ettevõtted – kasvab piirkonna üldine atraktiivsus
  • Vaivara vallavalitsus – arengutõuke saab ettevõtlus, kasvab valla tulubaas
  • Ümberkaudse piirkonna elanikud – avarduvad kultuuri- ja hariduselu võimalused
  • Naaberomavalitsused (Sillamäe, Narva-Jõesuu ja Narva linnad, Toila vald) – teemapargi arenemisel peatuvad turistid piirkonnas pikemalt ning soovivad ka teisi ümberkaudseid kohti külastada.

Vaivara Sinimägede Muuseum on avatud

Pilet               2 eur

Sooduspilet   1 eur

Perepilet       4 eur

Giidiga matk mägedel 20 eur 1 h
Avatud: T- L  10.00- 17.00 juuni,juuli,august 10.00- 19.00

juuni, juuli, august ka P 10.00- 16.00Giidide ja matkade tellimine

392 4634 (muuseum)

muuseum@vaivara.ee

Ivika Maidre 56 474 552

Sven Udam 552 4273

Tõnis Tolpats 53 636 222
 


Sinimäe alevikus Pargimäel (Lastekodumäel) on alates 2008.a. lõpust avatud vaatetorn.
Endises Vaivara mõisa aidas on avatud 1944.a. lahingutele pühendatud väljapanek. Eksponeeritud on relvi, mundreid, fotosid, sõdurite isiklikke esemeid. Muuseumis on võimalik vaadata ajalugu tutvustavaid ja kroonikafilme.